MERSİN ANAMUR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde YARIŞMA'ya VAR mısın?

Evde YARIŞMA'ya VAR mısın?

Evde YARIŞMA'ya VAR Mısın?

                Koruyucu sağlık önlemi olarak uygulanan sosyal izolasyon sürecinde öğrencilerin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerine olumlu katkı sağlamak için Nisan ayı boyunca her hafta bir yarışma düzenlenecektir.

                Evde En Yaratıcı Deney Yarışması ile Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde evindeki imkanlardan faydalanarak eğitimi eğlenceli ve etkili hale getirmesi, Öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenme süreçlerine dahil olmasını sağlamak,

                Evde Yeteneğini Göster Yarışması ile Öğrencilerin yeteneklerini göstermeleri için imkân sunmak ve özgüvenlerini geliştirmek,

                Ailem ile Masal Diyarına Yolculuk Yarışması ile Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde evlerindeki imkanlardan faydalanarak yaratıcı düşünme, hayal gücü ve iletişim becerilerinin gelişimine katkı sağlamak, Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki etkinliklerine aile katılımını teşvik ederek, aile içi iletişimi ve etkileşimi güçlendirmek,

                'Hayat Eve Sığar' Kısa Film Yarışması ile Günümüzde yaşanan süreç içerisinde tekil bir olay ya da durumun gözlem, analiz ve değerlendirme becerilerinin yardımıyla eğitsel bir ürüne dönüşmesini sağlamak, Öğrencilerin fotoğraf ve video yeteneklerini sergileyebilecekleri ev ortamında hayal güçlerinin gelişimini sağlamak amaçlanmıştır.

                Her hafta yarışmalardan biri tamamen elektronik ortamda yapılacak olup derece alan öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce sürpriz ödüller verilecektir.

Haydi Akdeniz! Hayat Eve Sığar.

Senin de bu Yeni Nesil Yarışmaya "Evden" katılmanı istiyoruz.

YARIŞMA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

https://forms.gle/bMdWbnxxnkvtTYFG9

 Nisan ayı etkinlik programını içeren broşürü linki aşağıdadır.

/meb_iys_dosyalar/2020_04/06104542_03205001_Mersin_MEM_Uzaktan_Egitim.pdf  

Yarışmaya ait bilgiler http://mersinarge.meb.gov.tr/www/evde-yarismaya-var-misin-yarisma-serimiz-basliyor/icerik/78 sitesinde mevcuttur.


Hükümet Konağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - 324 814 10 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.